Lesné stroje Kronos

Wikar Oy Ab patrí medzi najstarších výrobcov poľnohospodárskej a lesnej techniky vo Fínsku. Po viacročnom vývoji a prípravách začala od roku 1979 spoločnosť Wikar Oy Ab vyrábať pod značkou Kronos lesné vývozky, hydraulické ruky a ostatný sortiment pre ťažbu dreva v lese.

  • Kronos sa zameriava na to, aby ponúkol efektívne a ziskové riešenia svojim zákazníkom, ktoré sú výsledkom vlastného firemného vývoja a kvality výroby. Kronos vyvíja a vyrába lesné hydraulické ruky, lesné vývozky, harvestory a rôznu doplnkovú výbavu pre traktory ako sú hydraulické systémy, príslušenstvo pre hydraulické ruky, stabilizačný systém uzamykania prednej nápravy, ovládacie rozvádzače a podobne.
  • Časť výroby je určená výhradne pre tzv. službárov a zahŕňa v sebe výrobu na zákazku, aby bolo možné naplniť požiadavky jednotlivých odberateľov. Hydraulické komponenty použité nanašich strojoch sú výhradne len tej najvyššej kvality. Oceľ použitá pri výrobe pochádza zo škandinávie. 

  • Firmu v roku 1914 založil kováč Uno Wikar vo svojej kováčskej dielni v malom mestečku Kronoby. Na začiatku sa firma zameriavala na opravy poľnohospodárskych strojov pre blízkych farmárov. 
    V roku 1920 začal Wikar s výrobou ťahaných brán. Pôvodne boli určené na ťahanie koňmi, neskôr v roku 1937 začala výroba brán určených pre traktory. Od vtedy bolo vyrobených a predaných viac ako 80000 brán počas troch generácií rodiny Wikar.
  • Po viacročnom vývoji a prípravách začala od roku 1979 spoločnosť Wikar Oy Ab vyrábať pod značkou Kronos lesné vývozky, hydraulické ruky a ostatný sortiment pre ťažbu dreva v lese. 
  • Súčasná produkcia firmy Kronos je už primárne zameraná najmä na výrobu lesných vývoziek, hydraulických rúk, lesných reťazových mulčovačov a rôzneho príslušenstva pre traktory s využitím v lese.
  • Pri výrobe strojov používame výhradne švédsku oceľ a hydraulické komponenty len tej najvyššej kvality. Kompletná produkcia strojov je navrhovaná našimi vlastnými designermi a vyrábaná v našom výrobnom závode.
  • Kronos sa zameriava hlavne na to, aby svojimi strojmi ponúkol svojim zákazníkom efektívne a ziskové riešenia.
  • Počas niekoľkých rokov sa značka Kronos stala synonymom kvality a spoľahlivosti známa takmer na celom svete. Táto stránka má všetkým záujemcom o produkty Kronos poskytnúť dostatok informácií o týchto jedinečných strojoch ako aj skúsenosti z ich užívania v praxi.